Folacin(Kyselina listová) 100 tbl

Folacin(Kyselina listová) 100 tbl

  • €6,00


  • Bez DPH: €5,00
  • Výrobca: Nutristar
  • Kód produktu: Folacin(Kyselina listová) 100 tbl
  • Dostupnosť: Skladom

Výrobok: Kyselina listová-Folacin (vit. B9) 100 tb. Výživový doplnok .

Vitamín kyselina listová 1 mg v tabletkách.

Podieľa sa na tvorbe krvných doštičiek, významný pre dobrú funkciu kostnej drene. Podieľa sa na rastových a vývojových procesoch v organizme. Zúčastňuje sa bio-syntézy nukleových kyselín a nervových tkanív. Ovplyvňuje metabolizmus aminokyselín a bielkovín. Dôležitý pre  ženy  pred počatím a počas prvých dvoch mesiacoch tehotenstva / zabraňuje vzniku rázštepu pier/. Nedostatok spôsobuje zhoršenú krvotvorbu, poškodenie nervovej sústavy a tráviaceho traktu.

Zloženie: Kyselina listová (pteroylmonoglutamová, folová, folacin). Pomocné látky: laktóza, mastenec, fosforečnan vápenatý, oxid kremičitý, stearan horečnatý.
Nutričné hodnoty v 100 g ( v 1 tabletke): Energetická hodnota 1558 (3,12)  kJ 367 (0,73)  kcal, bielkoviny 0 g, sacharidy 91,63 (0,183) g, tuky 0 g. Kyselina listová 500 (1) mg. 1 tableta odpovedá 500% plnenia odporúčaného množstva denného príjmu kyseliny listovej.

Návod na  použitie: Tabletky používať obvykle po jedle, nerozhryznuté, dostatočne zapíjať. Odporučená denná dávka je  1 tabletka, sa nesmie prekročiť. Nie je určené pre deti do 3 rokov a osoby s alergiou na niektorú z uvedených zložiek. Výrobok nenahrádza pestrú stravu. Ukladať mimo dosah detí a slnečných lúčov, v suchu a  pri teplote do 25°C.