Pantothenová kyselina (vit. B5) 500 tbl.

Pantothenová kyselina (vit. B5) 500 tbl.

  • €19,70


  • Bez DPH: €16,42
  • Výrobca: Nutristar
  • Kód produktu: Pantothenová kyselina (vit. B5) 500 tbl.
  • Dostupnosť: Skladom

Výrobok: Pantotheová kyselina (vit. B5) 500 tbl
Výživový doplnok . Vitamín kyselina pantothenová 40 mg v tabletkách.

Kyselina pantoténová ovplyvňuje najmä metabolizmus tukov a cholesterolu. Nedostatok poškodzuje nervový systém, kožu, krvotvorbu , pečeň a nadobličky. Často sa používa k zvýšeniu športového výkonu ( najmä svalstvo nôh ) a k zlepšeniu stavu vlasov. Vyššie dávky podporuje regeneráciu, pri veľkých tréningových objemoch spôsobujúcich hormonálne vyčerpanie nadobličiek.

Výživová hodnota 1 tablety:
Energetická hodnota 2,39 kJ, 0,56 kcal, bielkoviny 0 g, sacharidy 0,14 g, tuky 0 g, kyselina pantothenová  40 mg (odpovedá 666,66 % plnenia odporúčaného množstva denného príjmu).

Zloženie: Vápenatá soľ kyseliny pantothenové. Pomocné látky: laktóza, stearan horečnatý, mastenec, fosforečnan vápenatý, oxid kremičitý.

Návod na použitie: Odporučená denná dávka je 1 tabletka, nesmie sa prekročiť. Prípravok sa používa obvykle po jedle. Tablety sa prehĺtajú  nerozhryznuté, zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Nie je určené pre deti a osoby s neznášanlivosťou na niektorú z uvedených zložiek. Nenahrádza pestrú stravu. Ukladať mimo dosah detí a slnečných lúčov pri teplote do 25°C.