Riboflavin (vit. B2) 100 tbl.

Riboflavin (vit. B2) 100 tbl.

  • €6,75


  • Bez DPH: €5,63
  • Výrobca: Nutristar
  • Kód produktu: Riboflavin (vit. B2) 100 tbl.
  • Dostupnosť: Skladom

Výživový doplnok  s obsahom vitamínu B2 (riboflavinu) v tabletách. 100 tabliet, hmotnosť 20 g.

Riboflavin pomerne často chýba v strave u osôb používajúcich rafinované / "westernizované"/ potraviny, nedostatok sa prejavuje praskaním kútov úst a ďalšími poruchami v ústnej dutine alebo poškodením pokožky. Športovci potrebujú riboflavín pre zvýšenie anabolizmu bielkovín. Denná spotreba riboflavínu je 1–1,2 mg. Vyššia spotreba je v období rastu, pri infekciách, po operáciach a úrazoch, v tehotenstve a v období kojenia, tiež pri zvýšenej činnosti štítnej žľazy a pri potrave s vyšším podielom tukov. Deficit riboflavínu sa môže prejaviť aj pri chorobe žlčníka, chronickom zápale tenkého čreva, pri cukrovke, pri používaní perorálnej antikoncepcie a pri terapii antidepresívami s tricyklickou štruktúrou. Vyššiu spotrebu majú fajčiari a ľudia,ktorí konzumujú alkohol.
Riboflavín je dôležitý pre dobrý stav kože, očí, funkciu srdca a ďalších orgánov. Má vplyv na metabolizmus sacharidov, lipidov a aminokyselín, ovplyvňuje celkovú energetickú premenu v organizme.  Je dôležitý pre červené krvinky, reguláciu rastu človeka a reprodukciu.


Výživová hodnota 1 tablety: Energetická hodnota 2,97 kJ, 0,7 kcal, bielkoviny 0 g, sacharidy 0,174 g, tuky 0 g, riboflavin (vitamin B2) 10 mg. Výživová hodnota 100 g výrobku: Energetická hodnota 1482,7 kJ, 348,9 kcal, bielkoviny 0 g, sacharidy 87,22 g, tuky 0 g, riboflavin 5000 mg.

Zloženie: Riboflavin. Pomocné látky: laktóza, rastlinný stearan horečnatý , oxid kremičitý, mastenec, fosforečnan vápenatý.

Spôsob použitia, dávkovanie, obmedzenie: Odporučená denná dávka je ½ tablety, prípadne 1 tableta obdeň. Odporučená denná dávka riboflavinu činí 1,6 mg. Obsah riboflavinu 10 mg v 1 tablete odpovedá 625% plneniu odporúčaného množstva denného príjmu. V prípade potreby je možno tabletu rozdeliť na menšie diely. Prípravok sa používa obvykle po jedle. Tablety se prehĺtajú nerozhryzené, zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Odporučená denná dávka sa nesmie prekročiť. Pri náhodnom predávkovaní nehrozí akútne riziko. Nie je určené pre deti do 3 rokov a osoby s neznášanlivosťou na niektorú z uvedených zložiek.