Pyruvate Ca 500 cps.

Pyruvate Ca 500 cps.

  • €41,10


  • Bez DPH: €34,25
  • Výrobca: Nutristar
  • Kód produktu: Pyruvate Ca 500 cps.
  • Dostupnosť: Skladom

Výrobok: Pyruvate Ca 500 cps

Vhodné pri zvýšenom telesnom výkone. Pyrohroznan vápenatý v želatínových tobolkách.

Farba obsahu: šedo-biela

Zloženie: Pyrohroznan vápenatý, želatínová tobolka.
Nutričná hodnota v 100 g(v 1 tobolke) : Energetická hodnota 1017 (8,95) kJ, 236 (2,07) kcal. Bielkoviny želatíny 14,77 (0,13) g. Sacharidy 0 g. Tuky 0 g. Organické kyseliny 59,6 (0,52) g.  Pyrohroznan vápenatý 85 (0,75) g.

Návod na použitie: Odporučená denná dávka - dospelí najviac 6 toboliek, deti 3 tobolky, sa nesmie prekročiť. Stanovené množstvo sa prijíma postupne behom dňa, najmä 30-60 minút pred zvýšeným fyzickým výkonom, v jeho priebehu alebo ihneď po jeho skončení, alebo kedykoľvek behom dňa, pri horšej znášanlivosti i po jedle. Tobolky sa prehĺtajú nerozhryzené a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Účinnosť výrobku sa zvyšuje pravidelným dlhotrvajúcim príjmom bez prestávok. Nie je určené pre deti do 3 rokov, pri nutnosti obmedzenia príjmu vápnika, pri neznášanlivosti niektorej z uvedených zložiek. Ukladať mimo dosah detí a slnečných lúčov, v suchu a teplote do 25°C.

Všeobecné informácie:
Pyruvát (Pyruvic Acid, Kyselina pyrohroznová ), je prirodzeným metabolitom sacharidov, ktorý sa podiela na tvorbe acetyl-koenzýmu A, ktorý tvorí hlavné „palivo“ v Krebsovom cykle. Podávanie pyruvátu zvyšuje až o 48 % odbúravanie tuku a o viac ako 20 % zvyšuje výkonnosť, najmä pri vytrvalostnom a silovo vytrvalostnom type športov. Má ochranné antikatabolické účinky na svalové tkanivo. Zvýšené spaľovanie tuku sa prejavuje aj bez cvičenia. Minimálna denná dávka činí 6-10 g čistej látky, ktorá sa prijíma rozdelená do viac (3-6) menších dávok počas dňa. Pri dobrej znášanlivosti tráviacou sústavou je možné prijímať i 30 g denne, čo je v praxi popisované ako účinnejšie množstvo. Výrobok sa berie asi hodinu pred začatím športového výkonu, ďalej v pravidelných dávkach počas dňa, kde plná účinnosť výrobku sa prejaví po 5 dňoch pravidelného príjmu. Horšia tolerancia tráviacej sústavy sa prejavuje nevoľnosťou alebo hnačkou. Väčšia tolerancia sa dosiahne príjmom po jedle, alebo dodatočným príjmom vody.