L-GLUTAMINE PURE 500 g

L-GLUTAMINE PURE 500 g

  • €16,80


  • Bez DPH: €14,00
  • Výrobca: Musclesport
  • Kód produktu: L-GLUTAMINE PURE 500 g
  • Dostupnosť: Skladom


L-GLUTAMINE PURE

 

Charakteristika: L-Glutamine Pure je čistá neesenciálna aminokyselina, bez ochutenia. Výrobok je určený pre obohacovanie sacharidových a proteínových nápojov aminokyselinou L-glutamínom, prípadne sa rozpustí v bežnom dennom nápoji.

 

Aminokyselina L-Glutamín má v silových športoch veľmi dôležité postavenie, lebo je stavebnou zložkou proteínov ,svalových vlákien a zároveň je najviac zastúpenou aminokyselinou v kostrových svaloch. Pri dlhšie trvajúcej svalovej činnosti je prvou aminokyselinou, ktorá sa začína spaľovať po vyčerpaní glykogénu a tuku.

 

Pri tréningu do 45 minút sa ako hlavný zdroj energie spaľuje glykogén (zásobný cukor). Po 45 minúte začne telo z nedostatku glykogénu využívať aminokyseliny ako energetický zdroj v tomto poradí: Glutamín, Valin, Leucin, Isoleucín (posledné tri aminokyseliny obsahuje prípravok BCAA).

Pri dlhšie trvajúcom tréningu a to pri objemovom, rysovacom, či redukčnom tréningu, stúpa spotreba týchto aminokyselín až 5x oproti ostatným aminokyselinám.

Niekoľkonásobne vyššia spotreba týchto dôležitých aminokyselín je dôvodom, prečo sa Glutamin a BCAA predávajú špeciálne ako samostatné suplementy.

Akonáhle je v tele nedostatok Glutaminu, telo si ho začne vytvárať samo zo samotného svalu z iných aminokyselín. To vedie k zníženej schopnosti regenerovať a následne sa zastaví svalový rast.

Naopak dostatok Glutamníu podporuje rast svalových vlákien. Ak to myslíte so svalovým rastom skutočne vážne, nemali by ste príjem Glutamínu podceňovať.

 

Dávkovanie: užíva sa v cykloch, 2 týždne 5 g denne, 2 týždne pauza. Spravidla sa užíva 30 - 60 minút pred záťažou, prípadne počas záťaže alebo okamžite po nej.  

 

Zloženie: L-glutamín

Supplement Facts
100 g10 g5 g
Energy (kcal)35235 17,5
Energy (kJ)1496149 74,5
Proteins99 g9,9 g 4,95 g
L-Glutamine (in dry matter)99 g9,9 g 4,95 gObmedzenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné ženy a dojčiace ženy, pre osoby s neznášanlivosťou na použitú surovinu. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte doporučenú dennú dávku.


Výrobca:MUSCLESPORT