Glutamin 100 cps

Glutamin 100 cps

  • €6,60


  • Bez DPH: €5,50
  • Výrobca: Nutristar
  • Kód produktu: Glutamin 100 cps
  • Dostupnosť: Skladom

Glutamin  100 cps

Výživový doplnok v kapsliach, vhodné pri zvýšenom telesnom výkone.

 

Zloženie: Aminokyselina L-glutamin. Želatínová kapsula. Proti hrudkujúca látka: fosforečnan vápenatý.

 

Nutričná hodnota v 100 g výrobku (v 1 tobolke):

Energetická hodnota 1519 (9,57) kJ, 357 (2,25) kcal. Bielkoviny 89,3 (0,56) g, z nich glutamin 79,3 (0,5) g. Sacharidy 0 g. Tuky 0 g.

Návod k použitiu: Pri bežnej telesnej záťaži denne najviac 4 tobolky, najlepšie v cykloch 2 týždne príjem, dva týždne prestávka. Pri zvýšenej telesnej záťaži až 10 toboliek denne, možno i bez prestávky v príjme. Prípravok sa používa najmä 30-60 minút pred telesným výkonom, v jeho priebehu alebo ihneď po jeho skončení, alebo kedykoľvek behom dňa, pri horšej znášanlivosti i po jedle, pri bežnej telesnej záťaži najlepšie pred spaním. Kapsle sa prehĺtajú nerozhryzené a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy, pri neznášanlivosti niektorej z uvedených zložiek, opatrnosť je nutná u osôb trpiacich celiakiou. Uchovávať mimo dosah malých detí.

Všeobecné informácie:

V poslednej dobe veľmi populárna antikatabolická aminokyselina. Jej potreba sa zvyšuje pri tvrdom tréningu nad 45 minút. Najnovšie informácie odporúčajú u športovcov dávku až 0,6-0,8 g na 1 kg telesnej hmotnosti, ale dávkovanie nad 5 g u kyseliny glutamovej alebo glutaminu môže spôsobovať problémy. Vrcholoví športovci používajú ráno na lačno, večer pred spaním a hodinu pred tréningom asi 5 g (zlepšuje výkon a psychickú odolnosť k záťaži), po tréningu 2 x 15-16 g s pauzou 90 minút, spoločne so sacharidmi až 1.5 g sacharidov na 1 kg TH. Bežne sa inak používa ako doplnok behom dňa, i pred spaním (obvykle 2 g u nešportujúcej populácie) pre zlepšenie regenerácie a duševnej činnosti ďalší deň a pre zvýšenie imunity. Jej propagácia a obľúbenosť je daná hlavne tým, že v krajinách s veľkou spotrebou výživových doplnkov sa ponúka tiež  nešportujúcu populáciu.