Inosine 90 kapslí

Inosine 90 kapslí

  • €8,70


  • Bez DPH: €7,25
  • Výrobca: Nutristar
  • Kód produktu: Inosine 90 kapslí
  • Dostupnosť: Skladom

Výrobok : Inosin 90 cps

Vhodné pri zvýšenom telesnom výkone. Ostatné špecifické potraviny. Inozín v želatínových kapsliach.

Zloženie: Inosin, želatínová kapsula. Protihrudkujúca látka: fosforečnan vápenatý

Nutričná hodnota v 100 g ( 1 kapsula): Energetická hodnota 340 (2,21) kJ, 80 (0,52) kcal.  Bielkoviny želatíny 20,63(0,13) g . Sacharidy 0 g. Tuky 0 g. Inosin 79 (0,5) g.


Návod na použitie: Výrobok sa používa pre podporu lepšieho zásobenia tkaniva kyslíkom pri zvýšenom telesnom výkone. Kapsle sa prehĺtajú  nerozhryzené a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny.  Prípravok sa používa pred a alebo behom telesnej záťaže. Nástup účinkov pri požití na lačno je asi po 30 minútach. Odporučená denná dávka 1-3 tobolky. Pri telesnej záťaži v trvaní do 2 hodín je možno prijať celú dávku jednorázovo, pri dlhších výkonoch sa môže rozdeliť.  Odporučená denná dávka sa nesmie prekročiť. Nie je určené pre deti a pri neznášanlivosti niektorej z uvedených zložiek.  Nevhodné pre osoby s poruchami metabolizmu kyseliny močovej (dna). Ukladať mimo dosah detí a slnečných lúčov, v suchu a teplote do 25°C.

Všeobecné informácie:

Inosin je prírodná látka, nukleotid, ktorý v organizme  zvýšenou tvorbou 2,4 bisfosfoglycerolu zlepšuje v krvných vlásočniciach uvoľnenie kyslíku do okolitého tkaniva, vrátane zlepšenia sprievodných energetických dejov a tvorby ATP. Tento efekt sa uplatní pri zvýšených nárokoch na dodávku kyslíka a energie pri športových výkonoch, pri problémoch s dýchaním alebo v prostredí so zhoršenou kvalitou vzduchu. Výrobok je vhodný pre všetky typy náročných športov, kde sa požaduje zlepšenie výkonnosti a to ako vo vytrvalosti tak i v sile. Jedinečný výrobok pre zlepšenie kvality posilňovacieho tréningu  (skrátenie prestávok) pri ťažkých cvikoch a športových výkonoch na kyslíkový dlh. U dlhotrvajúcich vytrvalostných výkonov zvyšuje výkon, znižuje pulzovú frekvenciu a oddaľuje nástup únavy dýchacích svalov. Vynikajúci v kombinácii s argininom  alebo cysteinom! Po zákaze anabolických steroidov  bol najobľúbenejším povoleným doplnkom. Používanie inosinu  kardiakmi a osobami s poruchami metabolizmu kyseliny močovej odporúčame konzultovať  s lekárom.