ZINOK 500 tbl

ZINOK 500 tbl

  • €12,00


  • Bez DPH: €10,00
  • Výrobca: Musclesport
  • Kód produktu: ZINOK 500 tabliet
  • Dostupnosť: Skladom


ZINC 500 tbl.

Obsah zinku 25 mg v 1 tabletke odpovedá 166,67% dennej doporučenej dávke.

Zinok je veľmi dôležitý prvok pre anabolizáciu svalových bielkovín (rast svalov). Nedostatok zinku v dôsledku veľkého metabolizmu bielkovín (v puberte, pri posilňovaní, pri braní steroidov ) sa prejavuje ako akné. Proti akné užívatelia uvádzajú ako účinnú dávku až 100-150 mg denne (v praxi ku každému jedlu s väčším obsahom bielkovín). Zinok sa tiež používa pre ochranu prostaty proti zväčšeniu, či nádorovej chorobe pri užívaní anabolických steroidov. Niektoré osoby majú celoživotne zvýšené vylučovanie zinku z organizmu (biele škvrny na nechtoch).

Zinok je silný antioxidant a ako taký chráni bunky pred oxidačným stresom, ktorý vzniká v dôsledku nerovnováhy voľných radikálov a antioxidantov v tele. Zúčastňuje sa metabolizmu vitamínu A, ďalej sa podieľa na udržaní normálneho stavu zraku a ďalších rozpoznávacích funkcií.


Zinok je významnou súčasťou enzýmových systémov, ktoré sú dôležité pri látkovej výmene sacharidov, tukov a proteínov. Prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí, nechtov a pokožky. Napomáha k normálnej funkcii imunitného systému. Prispieva k plodnosti a normálnej funkcii reprodukčných orgánov, podieľa sa na procese delenia buniek a tvorbe DNA.

Charakteristika: ZINC Tabs sú tabletky obsahujúce zinok v najlepšej vstrebateľnej forme – citran zinočnatý. Jedna tableta obsahuje 25 mg čistého zinku. 

Obmedzenie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy a pre osoby s neznášanlivosťou na niektorú z použitých surovín. Nenahradzuje pestrú stravu.


Zloženie: citran zinočnatý, pomocné tabletovacie látky: kukuričná vláknina, mikrokryštalická celulóza, oxid kremičitý, mastenec, fosforečnan vápenatý, stearan horečnatý.


 Dávkovanie: odporúča sa užívať 1 tabletka denne alebo každý druhý deň. Maximálna denná povolená dávka je 1 tabletka.

Jedna tabletka obsahuje 25 mg čistého zinku, ktorý napomáha predovšetkým k:  udržaniu normálneho stavu kostí


  dobrému metabolizmu sacharidov


  normálnej funkcii imunitného systému


  udržaniu správnej hladiny testosterónu


Obsah zinku 25 mg v 1 tabletke odpovedá 166,67% dennej doporučenej dávke.


Nutričné hodnoty : zinok v 100 g - 2500 mg, v 1 tbl - 25 mg