Creatine monohydrate pure 500 g

Creatine monohydrate pure 500 g

  • €16,50


  • Bez DPH: €13,75
  • Výrobca: Musclesport
  • Kód produktu: Creatine monohydrate 500 g
  • Dostupnosť: Skladom


CREATINE MONOHYDRATE PURE 500g

 Kreatin zvyšuje fyzickú výkonnosť pri po sebe idúcich návaloch krátkodobých cvikov s vysokou intenzitou. Priaznivého účinku je dosiahnuté pri dennom príjme 3 g kreatinu. 

harakteristika: Creatine Monohydrate Pure mikronizovaný creatin bez ďalších prídavných látok v tej najvyššej kvalite a čistote. Dodáva svalovú energiu, zvyšuje športový výkon.  

 

Creatine Monohydrate Pure dodáva svalovú energiu, je nutný pre intenzívny svalový výkon, zvyšuje fyzickú silu.

 

  výborná a rýchla vstrebateľnosť

  okamžitý účinok

 

Aby sme z použitia kreatinu monohydrátu ako suplementu vyťažili čo najviac, musíme dodržiavať niekoľko pravidiel:

jednorázová dávka by nemala byť vyššia než 5 gramov

po rozmiešaní kreatinu je treba ho vypiť v priebehu niekoľko minút (postupne sa totiž mení v neúčinný kreatinin)

súbežne s kreatinom je treba použíť i cukry, najlepšie s vysokým glykemickým indexom (GI – čím je vyšší, tým viac sa zvýši hladina inzulínu, pretože dochádza k prudkému vzostupu glykémie)

 

 Efekty suplementácie kreatinem:

Nárast fyzického výkonu

A to hlavne v oblasti športu s intervalových tréningom a posilňovaním, pri športových hrách s prerušovanými periódami záťaže s vysokou intenzitou záťaže. To je dané nie len vyššou hladinou kreatinfosfátu v svaloch, ale zvyšuje sa i rýchlosť resyntézy kreatinfosfátu po intenzívnej záťaži – teda rýchlosť zotavenia.

Nárast telesnej hmotnosti a svalovej sily

Nárast hmotnosti a sily rádovo o niekoľko kilogramov je v prvej rade zapríčinené zvýšením obsahu vody v svalovej bunke, ale predpokladá sa i stimulácia syntézy bielkovín, a tým i nárast svalovej hmoty. Po prerušení suplementácie dôjde k zníženiu telesnej váhy čiastočným odvodnením, ale efekt nárastu svalové hmoty vďaka intenzívnejšiemu a kvalitnejšiemu tréningu zostáva! Pokusy preukázali i zvýšenie sily, ktoré pochopiteľne súvisia s kvalitou a intenzitou tréningu.

Pozitívny dopad na zdravie človeka

To je asi najmenej známy a propagovaný efekt kreatinu. Pravidelná suplementácia kreatinem znižuje hladinu celkového cholesterolu a zároveň zvyšuje podiel HDL (tedy „dobrého“) cholesterolu. Rovnako pozitívne pôsobí i na znižovanie triglyceridov (tukov) v krvi. Kreatin zlepšuje i mozgové funkcie, zvlášť pamäť. Napriek rôznym fámam sa nikdy nepreukázalo akékoľvek zdravotné poškodenie pri používaní kreatinu.

 

Dávkovanie: v dňoch tréningu sa doporučuje užívať 5 g Creatine Monohydrate Pure 30 - 60 minút pred tréningom. V dňoch kľudu 5 g Creatine Monohydrate Pure ráno. Užíva sa v cykloch – 4 týždne denne, 4 – 6 týždňov sa neužíva. Vhodné je rozmiešať do sacharidového alebo sacharidovo-proteínového nápoja.

 

Zloženie: mikronizovaný creatin monohydrát

 

Obmedzenie: Nie je vhodné pre deti do 12 rokov, teěhotné ženy a pre osoby s neznášanlivosťou na niektorú z použitých surovín.