Lecithin granulovaný 500 g

Lecithin granulovaný 500 g

  • €14,90


  • Bez DPH: €12,42
  • Výrobca: Nutristar
  • Kód produktu: Lecithin granulovaný 500 g
  • Dostupnosť: Skladom

Výrobok: Lecitín granulovaný 0,5 kg

Výživový doplnok  - sójový lecitín.

Používa sa ako prevencia proti chorobám pečene, pre zlepšenie duševnej činnosti, obecnej svalovej vytrvalosti, imunity, metabolizme lipidov, pri redukčných diétach a pri znižovaní cholesterolu. Granulovaná forma je 2x koncentrovanejšia než tobolky z lekárne. Sójový lecitín je dôležitým doplnkom ľudskej  výživy. Účinne podporuje zdravie a dobrú fyzickú aj duševnú kondíciu. Pomáha pri predchádzaní vzniku civilizačných chorôb. Veľmi dobre pôsobí pri znižovaní hladiny cholesterolu, lebo premieňa cholesterol a ostatné tuky na látky rozpustné vo vode, čím sa uľahčuje ľahšie vylúčenie z organizmu.  Prečisťuje tiež steny ciev a posilňuje činnosť srdcového svalu.


Zloženie: sójový lecitín zbavený oleja. Nie je vyrobený z geneticky modifikovanej sóje.
Výživová hodnota v 100 g výrobku: Eenergetická hodnota 3700 kJ (900 kcal) , bielkoviny 0 g, sacharidy 0 g,  tuky (lecitín)  95 g z nich: celkový fosfolipidový komplex  79,8 g z neho: fosfatidylcholin  22,8 g, fosfatidyletanolamin 20,9 g fosfatidylinositol 14,2 g.


Spôsob použitia: Výrobok sa môže požívať priamo, alebo sa primieša do vhodného pokrmu (jogurty, šaláty a pod.). Odporučená denná dávka pre bežnú potrebu činí 6-9 g. Najvyššia odporučená denná dávka 40 g sa nesmie prekročiť (riziko preháňania). Dennú dávku je vhodné rozdeliť na niekoľko menších. 1 rovná kávová lyžička 1,5 g, navŕšená 3,5 g, 1 rovná polievková lyžica 5 g, navŕšená 10 g. Výrobok môže byť nevhodný pri alergii na sójové výrobky. Výrobok nenahrádza pestrú stravu. Skladovať mimo dosah detí a slnečných lúčov  pri teplote do 25°C. Po odobratí potrebného množstva obal dobre uzavrieť.