Rhodiola 100 tbl.

Rhodiola 100 tbl.

  • €7,80


  • Bez DPH: €6,50
  • Výrobca: Nutristar
  • Kód produktu: Rhodiola 100 tbl.
  • Dostupnosť: Skladom

Výrobok: Rhodiola 100 tbl
Výživový doplnok . Extrakt z rhodioly 100 mg, v tabletkách.

Zoznam s dobrými vlastnosťami liečivej rastliny Rhodiola rosea - ruže hôr je veľmi dlhý:Zlepšuje pamäť, zvyšuje odolnosť organizmu v prípade fyzickej záťaže, prospieva srdcu, lebo znižuje množstvo stresových hormónov, normalizuje krvný tlak, vyrovnáva hladinu krvného cukru a hladinu cholesterolu v krvi, má silný antioxidačný účinok, to znamená, že je prevenciou rakoviny. Ak by toto všetko ešte nestačilo, Rhodiola je aj prírodnou Viagrou pre obe pohlavia. Rhodiole, ako liečebnému produktu i ako doplnku výživy, predpovedajú žiarivú budúcnosť na celom svete. Zdá sa, že táto rastlina bude konkurenciou pre ginseng. Nenašli sa žiadne jej vedľajšie účinky, kým ginseng môže v ojedinelých prípadoch spôsobiť zápchu či vyvolať nevoľnosť. Ginseng prehráva voči Rhodiole aj v ďalšom porovnaní. Na svete je 11 druhov rastlín, u ktorých sa dokázal tzv. adaptačný účinok, čo znamená, že tieto rastliny sú schopné svoj liečivý účinok prispôsobiť potrebám organizmu. Najnovšie výskumy dokázali, že len tri z týchto druhov rastlín zodpovedajú 100% tejto požiadavke: chissandra, russisk rot (ruský koreň) a rosenrot (Rhodiola). Voľne rastúca Rhodiola rosea narastie do výšky 30 cm. Výťažky sa získavajú zo stebla i z koreňa. Hlavné účinné látky obsiahnuté v rastline: salidrosid, rosavin, rosarin a rosin.

Zloženie:
Extrakt z rozchodnice ružovej (Rhodiola rosea). Nosič kukuričná vláknina. Pomocné proti spekavé látky: mastenec, stearan horečnatý, oxid kremičitý, fosforečnan vápenatý.

Výživová hodnota v 100 g (1 tablete 0,5 g):
Energetická hodnota 595 (2,98) kJ, 147 (0,73) kcal.
Bielkoviny 0,2 (0,001) g, sacharidy 7,3 (0,037) g, tuky 0 g, vláknina 58,4 (0,292) g. 1 tableta obsahuje 100 mg extraktu z rhodioly, štandardizovaného na 4% rosavinu.

Návod k použitiu:
Najvyššia odporučená denná dávka 1 tableta sa nesmie prekročiť. Tablety sa prijímajú obvykle po jedle a dostatočne zapíjajú. Ukladať mimo dosah detí a slnečných lúčov v teplote do 25oC. Nie je určené pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy alebo alergii na použité suroviny. Nenahradzuje pestrú stravu.